Jak złożyć życzenia urodzinowe po hiszpańsku?

życzenia urodzinowe po hiszpańsku
życzenia urodzinowe po hiszpańsku

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, gdy chciałeś złożyć komuś życzenia urodzinowe po hiszpańsku, ale obawiałeś się, że zrobisz to źle? Czy pomyślałeś, jak straszne możesz się czuć z powodu błędnego tłumaczenia lub złego akcentu? Jeśli tak to ten artykuł jest dla Ciebie. Przygotuj się, aby nigdy więcej nie bać się złożyć życzeń urodzinowych po hiszpańsku.

Proste życzenia urodzinowe po hiszpańsku

Przykłady podzieliłam na dwa rodzaje:

  • podstawowe, takie jak sto lat czy wszystkiego najlepszego,
  • zaawansowane, czyli nieco dłuższe i trochę bardziej skomplikowane.

Oczywiście zaczniemy jednak od zupełnych podstaw.

Jak jest STO LAT po hiszpańsku?

Chociaż nie ma dosłownego tłumaczenia tradycyjnego polskiego „sto lat” na język hiszpański, to często w takim kontekście używa się frazy „¡Que cumplas muchos más!” co można przetłumaczyć jako „Żyj jeszcze wiele lat!”. Przy okazji polecam Ci artykuł o różnicach pomiędzy muy i mucho.

Jak powiedzieć wszystkiego najlepszego po hiszpańsku?

Standardowe życzenia urodzinowe to „¡Feliz cumpleaños!”, jest to odpowiednik „wszystkiego najlepszego”.

Bardziej zaawansowane życzenia urodzinowe

Jeżeli chcesz zaimponować swoją znajomością języka hiszpańskiego, możesz użyć bardziej skomplikowanych życzeń:

  • „¡Que cada día de tu vida sea tan especial como el día de hoy!” – co oznacza „Niech każdy dzień Twojego życia będzie tak wyjątkowy jak ten dzień!”.
  • „¡Que este nuevo año de vida te traiga mucha felicidad y éxito!” – co przetłumaczymy jako „Niech ten nowy rok życia przyniesie Ci dużo szczęścia i sukcesu!”.

Jak podziękować za życzenia po hiszpańsku?

Kiedy ktoś złoży Ci życzenia urodzinowe po hiszpańsku, odpowiednim odzewem będzie „¡Gracias por tus deseos!” co oznacza „Dziękuję za Twoje życzenia!”.

Hiszpańskie piosenki urodzinowe

Jedną z najbardziej popularnych hiszpańskich piosenek urodzinowych jest Cumpleaños feliz, której melodia jest znana na całym świecie. Tekst tej piosenki jest prosty i łatwy do nauczenia.

Teraz, gdy jesteś wyposażony w te kluczowe zwroty, nigdy więcej nie musisz się obawiać złożenia życzeń urodzinowych po hiszpańsku. Przygotuj się na zaskoczenie swoich przyjaciół, rodziny lub kolegów z pracy swoją płynnością i kreatywnością podczas następnej hiszpańskiej urodzinowej fiesty! Pamiętaj, praktyka czyni mistrza, więc nie przestawaj uczyć się i doskonalić swoje umiejętności językowe.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *