Znak @ po hiszpańsku – jak to powiedzieć?

znak @ po hiszpańsku

Przyjrzyjmy się dziś nieco bliżej jednemu z najbardziej niezbędnych symboli w komunikacji cyfrowej – znakowi „@”. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wymówić znak @ po hiszpańsku? W tym krótki wpisie wyjaśnię jak prawidłowo znak małpy wymawiają Hiszpanie.

Jak wymawiać znak @ po hiszpańsku

Znak @ (małpy) w języku hiszpańskim nazywa się „arroba”. Jego wymowa jest bardzo prosta. Czytasz go dokładnie tak jak brzmi! Po prostu powiedz „a-ro-ba”. Przykładowo, gdy chcesz podać komuś swój adres e-mail: agata@domena.com po hiszpańsku, mówisz „agata arroba domena punto com”. Przy okazji warto zapamiętać, że kropka to po hiszpańsku „punto”. Identycznie jak w języku włoskim. Proste, prawda?

Znak „małpy” w hiszpańskich mediach społecznościowych

Znak @ ma szczególne zastosowanie w świecie internetu i mediów społecznościowych. Używamy go także do oznaczenia nazw profili użytkowników w serwisach społecznościowych, takich jak Twitter czy Instagram. Na przykład, „Hola @Jose” w tweetach lub komentarzach oznacza „Cześć Jose”. Podobnie jak w adresach e-mail, znak @ znany jest jako „arroba”.

Jak widzisz @ jest nieodłącznym elementem naszego cyfrowego cyfrowego. Bez względu na to, czy jesteś na Twitterze, Instagramie, czy po prostu wysyłasz e-maila, znak małpy jest tam, aby usprawnić naszą komunikację.

Małpa w języku hiszpańskim

Warto podkreślić, że „arroba” to tylko nazwa znaku @ po hiszpańsku. Słowo małpa w języku hiszpańskim (oznaczające żywe zwierzę) to el mono. Więcej na temat tego słowa dowiesz się w jednym z moich szybkich lekcji hiszpańskiego.

Zachęcam Cię również do przeczytania wpisu o podstawowych hiszpańskich czasownikach. Jestem przekonana, że przydadzą Ci się one nie tylko w podróży, ale także podczas pisania kolejnego maila w języku hiszpańskim.

Na zakończenie pamiętaj, że nauka języka to nie tylko gramatyka i słownictwo – to także zrozumienie kultury i codziennych zwrotów. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z językiem hiszpańskim, koniecznie dołącz do mojego kursu wideo Hiszpański Start 🚀. Poznasz nie tylko kolejne ciekawostki językowe, ale przede wszystkim zdobędziesz solidne fundamenty do rozmów po hiszpańsku. Nie czekaj, zacznij swoją hiszpańską podróż już dziś.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *