Sewilla – co warto zobaczyć? Poznaj najlepsze atrakcje!

Sewilla
Sewilla

Sewilla to twoje marzenie? Chcesz zaplanować wyjazd do tego pięknego miasta? Flamenco, kwitnące pomarańcze i oszałamiająca architektura – to wszystko znajdziesz w jednym miejscu, w stolicy Andaluzji. Zastanawiasz się czy jednodniowa wycieczka to dobry pomysł? Czy warto jechać do Sewilii w lipcu lub sierpniu? Z pewnością dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER I KORZYSTAJ Z DODATKOWYCH MATERIAŁÓW

Kiedy najlepiej wybrać się do Sewilii?

Sewilla, bez wątpienia to jedno z najgorętszych miast Europy. Najprzyjemniejsza temperatura jest wiosną i jesienią, wtedy mamy około 25-30 stopnii. Dodatkowo w marcu kwitną pomarańcze, dzięki temu w mieście możemy poczuć niesamowity zapach. Kiedy w Polsce, mamy szarą jesień i wiele z nas ma problem z jesienną chandrą – Sewilla będzie świetnym wyborem. Nic nie pomaga tak na lepszy humor, jak promienie słońca. Lipiec i sierpień to miesiące bardzo gorące, temperatura może przekraczać nawet 40 stopni. W sierpniu wielu Sewilczyków opuszcza miasto w tym okresie i udaje się na urlop, aby uciec od upałów i zrelaksować się na jednej z pobliskich plaż. Zwiedzając Sewillę w miesiącach letnich, warto mieć na uwadze, porę zwiedzania. Wybierz godziny poranne lub może spacer o zachodzie słońca. Co ciekawe, najgoręcej jest około godziny 18-19, a nie tak jak u nas w Polsce, w okolicy południa. Warto mieć to na uwadze, planując zwiedzanie.

Sewilla w jeden dzień

Wiele osób decyduje się na jednodniową wycieczkę do Sewilii. Mam dobrą wiadomość! Jeden dzień, wystarczy na zwiedzenie stolicy Andaluzji. Trzeba przygotować się na intensywne zwiedzanie, bo miasto kwitnących pomarańczy ma bardzo wiele do zaoferowania. Po pierwsze, warto odwiedzić Pałac Królewski Alkazar, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to najstarszy pałac królewski w Europie, który do dnia dzisiejszego jest oficjalną rezydencją króla. Alkazar zachwyca stylem mudéjar, który rozwinął się na Półwyspie Iberyjskim. Jest to połączenie elementów sztuki muzułmańskiej i chrześcijańskiej.

Alcazar Sewilla
Alcazar

Po drugie, w naszym planie zwiedzania nie może zabraknąć Katedry Najświętszej Marii Panny. Jest to najwięszka katedra gotycka na świecie! W katedrze sewilskiej został pochowany, również Krzysztof Kolumb. Koniecznie musisz zobaczyć Giraldę czyli dzwonnicę katedry – jest to symbol Sewilli. Polecam wejście na górę, jest to idealny punkt widokowy. Kolejna wskazówka to zakup biletów online, dzięki temu oszczędzisz czas i pieniądze.

katedra w Sewilli
katedra w Sewilli
La Giralda
La Giralda

Proponuję udać się, także do dzielnicy żydowskiej Santa Cruz, która jest uważana za najpiękniejszą w całym mieście. Znajdziesz tam liczne bary tapas, kawiarenki oraz malownicze uliczki. Warto się udać na Plac hiszpański czyli Plaza de España. Jest to jeden z najładniejszych placów hiszpańskich. Znajdziecie na nim przykłady wykorzystania płytek ceramicznych azulejos. Na blogu znajdziesz wpis o azulejos, zachęcam do poznania ich historii oraz ich użycia w dzisiejszych czasach.

Co warto jeszcze zobaczyć w Sewilli? Dalsze zwiedzanie miasta

Sewilla Plac hiszpański
Plac hiszpański – Plaza de España

Dzielnica, w której narodziło się flamenco to Triana. Dobrym pomysłem jest wybrać się na spacer, brzegiem rzeki Gwadalkiwir i odwiedzenie tej kolorowej dzielnicy, która słynie również z produkcji azulejos. W trakcie naszego spaceru zobaczymy, także Złotą Wieżę (Torre del Oro) czyli kolejny symbol Sewilii.

Sewilla Torre del oro
Torre del oro

Kolejny nasz przystanek to Metropol Parasol lub Setas de Sevilla czyli sewilskie grzyby. Nazwali je tak mieszkańcy ze względu na swój nietypowy kształt. Podobno jest to jedna z największych konstrukcji drewnianych na świecie. Jest to dosyć nowa atrakcja, możemy je podziwiać od 2011 roku. Jest to świetny taras widokowy, możemy tam wejść lub wjechać i podziwiać panoramę miasta.

Setas de Sevilla - grzyby sewilla
Setas de Sevilla

O czym wielu turystów nie wie, w Sewilii możemy znaleźć także przepiękne domy-pałace, które są dostępne dla zwiedzających. Warto odwiedzić dom Piłata, Pałac Dueñas oraz pałac hrabiny Lebrija. Są to ukryte perełki architektury, można odpocząć od tłumów, gdyż nie są tak bardzo popularne jak topowe atrakcje Sewilii.

Sewilla – praktyczne wskazówki na wyjazd

Jaki środek transportu wybrać? Najlepiej zwiedzać Sewillę na pieszo. Bez problemu zobaczymy najważniejsze atrakcje spacerując. Inny popularny środek transportu to rower. W wielu miejscach znajdziemy rowery, które możemy wypożyczyć na minuty, godziny. Jeśli męczy nas upał, nic nie stoi na przeszkodzie aby wsiąść w autobus, tramwaj lub metro, które są klimatyzowane:D Najpopularniesze atrakcje są w niedalekich odległościach więc dwa lub trzy przystanki i będziemy na miejscu.

Musimy również pamiętać, że rytm życia w południowej Hiszpanii jest zupełnie inny niż w Polsce. Życie organizowane jest wokół posiłków. Obiady wydawane są między 13:30 a 16:30, a później wiele knajp jest zamykane. Dlatego trzeba brać to pod uwagę planując wycieczkę. Jeśli planujesz wypad do Sewilli zimą, poranki i wieczory będą najchłodniejsze. Latem gdy jest bardzo gorąco, koniecznie pamiętaj o wodzie, mgiełce do ciała. W upalne dni jest to podstawa, szczególnie jeśli mamy zaplanowy intensywny dzień zwiedzania. Mam nadzieję, że podane wskazówki będą przydatne i ułatwią zwiedzanie Sewilii. Jeśli jednak planujesz odwiedzić inne miasta w Hiszpanii, na blogu pojawiały się wpisy o Barcelonie oraz Alicante.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *